Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6F58A-M3/I
SMA6F58A-M3/I
Part No.:
SMA6F58A-M3/I
Datasheet:
ShinYuaSMA6F58A-M3/I.pdf
Description:
600W,58V 5%,UNIDIR,SLIM SMA TVS
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.4A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)