Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6F70A-M3/I
SMA6F70A-M3/I
Part No.:
SMA6F70A-M3/I
Datasheet:
ShinYuaSMA6F70A-M3/I.pdf
Description:
600W,70V 5%,UNIDIR,SLIM SMA TVS
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)