Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J10A-M3/5A
SMA6J10A-M3/5A
Part No.:
SMA6J10A-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA6J10A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 15.7VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
15.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
38.2A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)