Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J11A-M3/5A
SMA6J11A-M3/5A
Part No.:
SMA6J11A-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA6J11A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 17.2VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
11V
Voltage-Breakdown(Min):
12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
17.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
34.8A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)