Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J12A-E3/5A
SMA6J12A-E3/5A
Part No.:
SMA6J12A-E3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA6J12A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 23.5VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
157A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
4000W (4kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)