Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J12A-M3/61
SMA6J12A-M3/61
Part No.:
SMA6J12A-M3/61
Datasheet:
ShinYuaSMA6J12A-M3/61.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 18.8VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
31.9A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)