Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J13A-M3/5A
SMA6J13A-M3/5A
Part No.:
SMA6J13A-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA6J13A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 20.4VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
20.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
29.4A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)