Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J15A-M3/5A
SMA6J15A-M3/5A
Part No.:
SMA6J15A-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA6J15A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 23.6VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
25.4A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)