Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J16A-M3/5A
SMA6J16A-M3/5A
Part No.:
SMA6J16A-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA6J16A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 25.2VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
16V
Voltage-Breakdown(Min):
17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
25.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
23.8A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)