Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J17A-M3/61
SMA6J17A-M3/61
Part No.:
SMA6J17A-M3/61
Datasheet:
ShinYuaSMA6J17A-M3/61.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 26.7VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
26.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
22.5A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)