Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J22A-M3/5A
SMA6J22A-M3/5A
Part No.:
SMA6J22A-M3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA6J22A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 34.5VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
34.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17.4A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)