Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J24A-E3/5A
SMA6J24A-E3/5A
Part No.:
SMA6J24A-E3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA6J24A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 44.3VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
44.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
80A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
4000W (4kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)