Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J24AHM3/5A
SMA6J24AHM3/5A
Part No.:
SMA6J24AHM3/5A
Datasheet:
ShinYuaSMA6J24AHM3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 37.8VC DO214AC
Series:
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
ProductStatus:
Obsolete
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
37.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
15.9A
Power-PeakPulse:
600W
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaSMA6J24AHM3/5A.pdf
1. How to order SMA6J24AHM3/5A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SMA6J24AHM3/5A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J24AHM3/5A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 37.8V 37.8V 37.8V 37.8V 37.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 15.9A 15.9A 15.9A 15.9A 15.9A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W