Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J24A-M3/61
SMA6J24A-M3/61
Part No.:
SMA6J24A-M3/61
Datasheet:
ShinYuaSMA6J24A-M3/61.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 37.8VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
37.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
15.9A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)