Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J26A-M3/61
SMA6J26A-M3/61
Part No.:
SMA6J26A-M3/61
Datasheet:
ShinYuaSMA6J26A-M3/61.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 40.9VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
40.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
14.7A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)