Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6J28A-M3/61
SMA6J28A-M3/61
Part No.:
SMA6J28A-M3/61
Datasheet:
ShinYuaSMA6J28A-M3/61.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 44VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
44V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
13.6A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)