Microchip Technology SMAJ100E3/TR13
SMAJ100E3/TR13
Part No.:
SMAJ100E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ100E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 179VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
100V
Voltage-Breakdown(Min):
111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
179V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.8A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)