Microchip Technology SMAJ10CE3/TR13
SMAJ10CE3/TR13
Part No.:
SMAJ10CE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ShinYuaSMAJ10CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO214AC
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
26.6A
Power-PeakPulse:
500W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)