Microchip Technology SMAJ10E3/TR13
SMAJ10E3/TR13
Part No.:
SMAJ10E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ10E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
26.6A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)