Microchip Technology SMAJ110AE3/TR13
SMAJ110AE3/TR13
Part No.:
SMAJ110AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ110AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
110V
Voltage-Breakdown(Min):
122V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
177V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.8A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)