Microchip Technology SMAJ11AE3/TR13
SMAJ11AE3/TR13
Part No.:
SMAJ11AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ11AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
11V
Voltage-Breakdown(Min):
12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
27.4A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)