Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ11CA-E3/5A
SMAJ11CA-E3/5A
Part No.:
SMAJ11CA-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ11CA-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
11V
Voltage-Breakdown(Min):
12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
22A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)