Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ120A-E3/5A
SMAJ120A-E3/5A
Part No.:
SMAJ120A-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ120A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
120V
Voltage-Breakdown(Min):
133V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
193V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.6A
Power-PeakPulse:
300W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)