Microchip Technology SMAJ120AE3/TR13
SMAJ120AE3/TR13
Part No.:
SMAJ120AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ120AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
120V
Voltage-Breakdown(Min):
133V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
193V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.6A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)