Microchip Technology SMAJ120CE3/TR13
SMAJ120CE3/TR13
Part No.:
SMAJ120CE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ120CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 214VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
120V
Voltage-Breakdown(Min):
133V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
214V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.3A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)