Microchip Technology SMAJ12CAE3/TR13
SMAJ12CAE3/TR13
Part No.:
SMAJ12CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ12CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
25.1A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)