Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ130A-E3/5A
SMAJ130A-E3/5A
Part No.:
SMAJ130A-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ130A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
130V
Voltage-Breakdown(Min):
144V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
209V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.4A
Power-PeakPulse:
300W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)