Microchip Technology SMAJ130AE3/TR13
SMAJ130AE3/TR13
Part No.:
SMAJ130AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ130AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
130V
Voltage-Breakdown(Min):
144V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
209V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.4A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)