Microchip Technology SMAJ13CE3/TR13
SMAJ13CE3/TR13
Part No.:
SMAJ13CE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ13CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
21A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)