Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ14CA-E3/5A
SMAJ14CA-E3/5A
Part No.:
SMAJ14CA-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ14CA-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17.2A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)