Microchip Technology SMAJ14CE3/TR13
SMAJ14CE3/TR13
Part No.:
SMAJ14CE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ14CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
25.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
19.4A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)