Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ150CA-E3/5A
SMAJ150CA-E3/5A
Part No.:
SMAJ150CA-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ150CA-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.2A
Power-PeakPulse:
300W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)