Microchip Technology SMAJ150CAE3/TR13
SMAJ150CAE3/TR13
Part No.:
SMAJ150CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ150CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.1A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)