Microchip Technology SMAJ150CE3/TR13
SMAJ150CE3/TR13
Part No.:
SMAJ150CE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ150CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 268VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
268V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.9A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)