Microchip Technology SMAJ15AE3/TR13
SMAJ15AE3/TR13
Part No.:
SMAJ15AE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ15AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
20.6A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)