Microchip Technology SMAJ160AE3/TR13
SMAJ160AE3/TR13
Part No.:
SMAJ160AE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ160AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
160V
Voltage-Breakdown(Min):
178V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
259V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.9A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)