Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ16CA-E3/5A
SMAJ16CA-E3/5A
Part No.:
SMAJ16CA-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ16CA-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
16V
Voltage-Breakdown(Min):
17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
26V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
15.4A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)