Microchip Technology SMAJ16CE3/TR13
SMAJ16CE3/TR13
Part No.:
SMAJ16CE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ16CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 28.8VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
16V
Voltage-Breakdown(Min):
17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
28.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17.6A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)