Microchip Technology SMAJ170CAE3/TR13
SMAJ170CAE3/TR13
Part No.:
SMAJ170CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ170CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
170V
Voltage-Breakdown(Min):
189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
275V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.8A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)