Microchip Technology SMAJ170E3/TR13
SMAJ170E3/TR13
Part No.:
SMAJ170E3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ170E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 304VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
170V
Voltage-Breakdown(Min):
189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
304V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.6A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)