Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ17A-E3/5A
SMAJ17A-E3/5A
Part No.:
SMAJ17A-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ17A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
14.5A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)