Microchip Technology SMAJ17AE3/TR13
SMAJ17AE3/TR13
Part No.:
SMAJ17AE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ17AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
18.1A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)