Microchip Technology SMAJ17CE3/TR13
SMAJ17CE3/TR13
Part No.:
SMAJ17CE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ17CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 30.5VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
30.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
16.4A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)