Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ188CA-E3/5A
SMAJ188CA-E3/5A
Part No.:
SMAJ188CA-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ188CA-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
188V
Voltage-Breakdown(Min):
209V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
328V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
910mA
Power-PeakPulse:
300W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)