Microchip Technology SMAJ18AE3/TR13
SMAJ18AE3/TR13
Part No.:
SMAJ18AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ18AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17.2A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)