Microchip Technology SMAJ18CE3/TR13
SMAJ18CE3/TR13
Part No.:
SMAJ18CE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ18CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
32.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
15.5A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)