Microchip Technology SMAJ20E3/TR13
SMAJ20E3/TR13
Part No.:
SMAJ20E3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ20E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
20V
Voltage-Breakdown(Min):
22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
13.9A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)