Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ22A-E3/5A
SMAJ22A-E3/5A
Part No.:
SMAJ22A-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ22A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11.3A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)