Microchip Technology SMAJ22AE3/TR13
SMAJ22AE3/TR13
Part No.:
SMAJ22AE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ22AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
14.1A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)