Microchip Technology SMAJ24AE3/TR13
SMAJ24AE3/TR13
Part No.:
SMAJ24AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ24AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
12.8A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)